U16 Nemzeti Regionális (Kadett) Bajnokság
Szolnoki Sportcentrum – Szeged KE 51 - 55
Szolnok, Körcsarnok

Szeged KE: HORVÁTH G. 12, ÓDRY K. 6, Kendl R. 2, ANTAL A. 9, Sükösd T. 4, Kovács Zs. -, TÓTH G. 11,
PECKHAM J. 6, Kovács E. 5.

Edző: Mészárosné Kovács Andrea, Földi Alexandra

A tornának otthont adó és nagyvonalú vendéglátó Szolnoki Sportcentrum csapata igazán jó napot fogott ki.
Sikeres távoli dobásaikkal és küzdeni akarásukkal kézben tartották a mérkőzést és csak a hosszabbításban sikerült megszereznünk a győzelmet. Közeli dobásaink rendre kimaradtak és a 34 eladott labdával saját magunk dolgát nehezítettük meg. Ezt 23 támadó lepattanóval és a 18 assist átadással sikerült kompenzálnunk, melyek a mi küzdeni tudásunk mutatói voltak.
A végjátékban Fortuna is mellénk szegődött.

(2018.01.21. 17:30)
Szeged KE – Kecskeméti KA 52 - 42
(9-8, 15-13, 11-10, 17-11)

Szeged KE: HORVÁTH G. 19/3, Ódry K. 6, Kendl R. 4, Antal A. -, SÜKÖSD T. 6, Kovács Zs. 4, Tóth G. 3/3,
Peckham J. 2, KOVÁCS E. 8.

Ezidáig kétszer játszottunk a Kecskemét KA / A csapatával az idei szezon során, ahol – nem túl jó előjelként –mindkettő esetben vesztesként kellett levonulnunk a pályáról. Ez azonban semmit nem jelent egy Régiós Döntőn, hiszen az aznapi eredmények alapján dől el a csapatok további sorsa.
Fej-fej mellett haladt a két csapat, de többségében a szegedi lányok kezében volt az irányítás. A 34. percben még 27-27 volt az állás, de ezt követően hat mindig más emberünk villant meg és szerzett kosarakat, amire nem tudott már válaszolni az akadémiai csapat.
16 pontos különbség is kialakult a javunkra. Két perccel a vége előtt még eladtunk két labdát, de a győzelem már a tarsolyunkban volt. A legjobbkor sikerült a Szeged KE – Kecskeméti Kosárlabda Akadémia / A csapatainak győzelem / vereség arányain javítanunk.

Két rendkívül izgalmas - és inkább küzdelmes, mint magas színtű - mérkőzésen sikerült kiharcolnunk a kiemelt bajnokságban való részvétel jogát. Nagyon nehéz dolgunk lesz a kiemelt bajnokságban edződött csapatok ellen mérkőzni, hiszen eddig csak havonta játszottunk legtöbbször gyenge mérkőzéseket. Ettől kezdve azonban hetente kell „élet-halál" harcot vívnunk minden mérkőzésen.

Gratulálunk a lányoknak, különösen a 42 kapott ponthoz.

U17 MÉRKŐZÉS
(2015.10.03. - 11:30)
Soproni Darazsak Akadémia - Szegedi KE 68-36
(24-9, 21-7, 18-9, 5-11)
Játékvezetők: Kozar T, Farkas D.

Pontszerzők: SOÓS R.10, Horvath Zs. 5, Radócz F. 8, Sarkozi V. 4, Bakos  P. 5, Nagy L. 1, Jahni Zs. 3, Kurucz B. -, Fodor F. -.
Edző: Mészárosné Kovács Andrea

Már az első negyed végére eldőlt a mérkőzés végkimenetele. Ellenfelünk a mérkőzésen minden mutatóban felül múlt minket. Agresszív védekezesükkel 35 eladott labdát kényszerítettek ki, amiből rengeteg könnyű kosarat tudtak szerezni. Izomtömegben is messze elmaradtunk a Soproni lányokhoz képest. Bizom benne, hogy a továbbiakban nem ismétlődik meg hasonló produkció.

U17 MÉRKŐZÉS,
(2015.05.15.  09:00)
Szegedi KE - Csata DSE 62 - 75
(10-31, 13-17, 18-23, 21-4)
Játékvezetők: Földi L., Szilágyi B., Polonkai B.

Pontszerzők:SOÓS R. 20, Jáhni Zs. 4, Radócz F. 11/3, Kurucz B. -, Bakos P. 6, Sárközi V. 4/3, Mayer Zs. 2, Horváth Zs. 10/6, Finsztál Zs. -, Vári Z. 5.

A mérkőzés tulajdonképp az első negyedben eldőlt a Kadet Döntőt is megnyerő Csata DSE javára. A szegedi csapatból mindenki lehetőséget kapott, de csak kevesen tudtak élni vele. A játék minden elemében felül múlt bennünket ellenfelünk.

Szegedi KE Csata DSE foto 001Szegedi KE Csata DSE foto 002

(2015.05.14.  15:00)
SZKSE Villámok - Szegedi KE 55 - 70
(19-19, 14-15, 13-19, 9-17)
Játékvezetők: Földi L., Szilágyi B., Kovács Zs.

Pontszerzők: SÁRKÖZI V. 25/18, VÁRI Z. 13/3, SOÓS R. 10, JÁHNI ZS. 8, Horváth Zs. 5, Radócz F. 2, Bakos P. 2.

Egy korosztályos döntő első mérkőzésén minden csapatnak nagyon lényeges a jó kezdés. Bár a két utolsó összecsapásunkon mindkétszer legyőztük Battai ellenfelünket, tudtuk, hogy nagyon nehéz dolgunk lesz.

A 25. percig szoros volt a mérkőzés, amit elsősorban az eladott labdáinknak köszönhettünk. Ezt a hibát a támadó lepattanók megszerzésével igyekeztünk kompenzálni. Bár a játék képe alapján mi irányítottuk a mérkőzést, mégsem tudtunk sokáig ellépni ellenfelünktől. Szerencsére néhány egyéni teljesítmény eldöntötte a mérkőzés kimenetelét, így nem túl magabiztos játékkal, de győztesként hagyhattuk el a pályát.