KECSKEMÉTI KOSÁRLABDA AKADÉMIA – SZEGED KE 75-78
(22-23, 11-22, 28:13, 14:20)
Játékvezetők: Arató Balázs, Komáromi Péter

Szeged KE: SOÓS RÉKA 25, SÁRKÖZI VIKTÓRIA 25, VÁRI ZITA 7, HORVÁTH ZSANETT 11, JÁHNI ZSÓFIA 8, HEVESI VIKTÓRIA 2, KURUCZ BIANKA -.
Edző: Mészárosné Kovács Andrea

Igazi bravúrt vittünk véghez a Kecskeméti Kosárlabda Akadémia otthonában. Idegenben sikerült legyőznünk a csoportunkon belüli riválist, akiket hazai pályánkon extra játékkal (még Soós Réka nélkül) is csak szoros meccsen tudtunk legyőzni.

A Kecskeméten játszott mérkőzésen magassági fölényünket nem tudtuk kihasználni és az ellenfélben nem sikerült semlegesítenünk a hazai pályán 33 pontot dobó Gereben Líviát.
A dobott 78 pont dicséretet érdemel, amiből Soós Réka dobott kiváló 73%-al, ami mellett 10 lepattanót is leszedett. Sárközi Vica dobószázaléka 53% volt. A csapat összességében is jó százalékkal dobott.

Az első negyedben fej-fej mellett haladtunk a hazaiakkal, kiélezett küzdelem volt, egyértelmű volt, hogy mind a két csapatnak csak a győzelem az elfogadható végkimenetel (11-12).
A második negyedben előnyre tettünk szert. Horváth Zsanett két hárompontosa is nagyban hozzájárult, hogy tartani tudtuk a jó eredményt a félideig (33-45).

A félidő után hamar elveszett a 12 pontos előny, a hazai csapat lerohant minket. Nem sikerült visszaérni a gyorsan, agresszívan és pontosan véghezvitt kecskeméti indításokra. A harmadik negyedet három pontos hátránnyal zártuk (61-58).

Az utolsó negyedben vért izzadva sikerült felzárkózni 5 perc alatt, melyet nagyrészt a jó védekezéssel értek el lányaink. Az utolsó 5 perc felettébb szoros és izgalmas volt, melynek végére fegyelmezett játékkal és végig tartó jó védekezéssel, 3 ponttal sikerült legyőzni a hazaiakat. (75-78)

Egyénileg és csapat szinten, támadásban és védekezésben van hová fejlődni, azonban csoportbeli riválisunk másodszori legyőzése kiváló eredmény lányainktól