(9-24, 17-5, 16-16, 7-18)
Játékvezetők:Goda László, Varga Fanni

Szeged KE pontszerzők: JÁHNI ZS. 14/6, SOÓS R. 10, SÁRKÖZI V. 12/3, KURUCZ B. 6, Radócz F. 17/3, Bakos P. 4, Fodor F. -.

Edző: Mészárosné Kovács Andrea

Kedvezőtlen előjelekkel indultunk Budapestre. A mérkőzésen csak 8 bevetésre kész játékos állt rendelkezésre, mert Nagy Lili a Győr ellen elszenvedett részleges bokaszalag húzódásából a héten rehabilitációs edzéseken vehetett csak részt,

Horváth Zsanett pedig lázas betegség miatt nem tudott játszani.
Kiváló védekezésünk eredményeként mesésen indult számunkra a mérkőzés, ami egy kiváló 9-24 es negyedet eredményezett. A mese azonban 10 perc után véget ért és kezdett „hororisztikussá" válni a történet. Rendre lekéstünk védekezésben és könnyű kosarakat engedélyeztünk a nálunk gyengébb játékosokkal rendelkező MTK-nak. A 17-5-re elvesztett negyed csak 3 pont előnyt hagyott az első negyed előnyéből.
A harmadik játékrészben kiegyenlített volt a küzdelem, mert több teljesen tiszta helyzetet is kihagytunk és védekezésben sem javultunk. A végső 10 percben dicséret illeti a lányokat, mert a sok játékperc miatti fáradtság ellenére is nagy küzdeni akarással megszereztük a kötelező győzelmet.
Jáhni Zsófia 15 lepattanójával és 14 dobott pontjával a mezőny legjobbja volt. Soós Réka belső poszton próbálkozott olykor 3 védővel is megbirkózni és 10 kiharcolt faultjával nagyban hozzájárult az ellenfél 2 játékosának kipontozódásához. Sárközi Viktória 8 faultot harcolt ki és védekezésben kellett az ellenfél legjobbját semlegesítenie. Kurucz Bianka a legkritikusabb pillanatokban dobott 2/2 közeli tempót és értékesített 2/2 büntetőt, ami nagy segítség volt az adott pillanatban a csapat számára. Gratulálok a győzelemhez, mert rendkívül nehéz 6-7 játékosnak kiemelt bajnokságban győzelmet szerezni.